Hillstone ochrona przed Ransomware

 Autorski silnik Advanced Threat Detection (ATD)

kastrowanie statystyczne

Klastrowanie statystyczne

Autorski silnik Advanced Threat Detection (ATD).

Inteligentna zapora nowej generacji (iNGFW) firmy Hillstone wykorzystuje trzy kluczowe technologie do wykrywania zaawansowanych ataków i ciągłej ochrony przed zagrożeniami w dzisiejszych sieciach.

Hillstone Advanced Threat Detection Engine (ATD)
Po pierwsze, wykorzystuje klastry statystyczne do wykrywania nieznanego złośliwego oprogramowania, wykorzystując opatentowany silnik Hillstone Advanced Threat Detection (ATD).

Hillstone Advanced Threat Detection Engine (ATD)

Hasło klucz to „klastrowanie statystyczne”. Zwykłe silniki sygnaturowe mają ogromny problem w wyłapywaniu zmodyfikowanych sum kontrolnych w mutacjach wirusów, ale ATD analizuje każdą część złośliwego kodu na kilka sposobów i porównuje ze swoją bazą ponad miliona próbek sklasyfikowanych i opisanych na podstawie wielu zmiennych charakteryzujących ich działanie, zasoby i atrybuty. Analizę ATD wyraża poprzez podobieństwo procentowe. W tej metodzie chodzi o to, że zdecydowana większość wirusów nie jest w stu procentach oryginalna, bowiem często cyberprzestępcy korzystają z wiedzy innych lub kopiują swoją. Ta droga na skróty jednak szybko pada ofiarą silnika ATD. Ponadto silnik uczy się także nieznanych próbek i podobnie je klasyfikuje. Trochę przypomina to „mini-lab” we własnej sieci.

Innowacje Hillstone